PLER: három nap, három pont

Írta:  Róth Ferenc 2016.04.25.

A Cegléd és a Mezőkövesd elleni mérkőzés után pénteken az Egerrel csap össze a PLER.

Az elmúlt szerdai, a Cegléden lejátszott találkozó, mint szinte valamennyi a rájátszásban, idegeket romboló volt, hiszen csak egyetlen góllal (30-29), de végül nyert a PLER, így aztán, ha nem is a biztos siker reményében, de optimistán fogadhatta szombaton a Mezőkövesdet a Lőrinci Sportcsarnokban.

pler
Lassan, nagyon lassan vette fel a csapat a mérkőzés ritmusát, így aztán Skaliczki László együttese három góllal vezetett a félidőben. De hogy megmaradjon a szokásos forgatókönyv, a végére magához tért a kitűnő kapusteljesítményeket nyújtó lőrinci csapat, s átvette a vezetést. 20-19 állt az eredményjelzőn, három (!) másodperccel a vége előtt. Amikor azonban a dudaszó a 60. perc végét jelezte, már 20-20 volt az állás, ugyanis egy mezőkövesdi szabaddobás után nem zárt a hátsó alakzat, s ez elég volt ahhoz, hogy a vidéki csapat elvigye az egyik pontot Lőrincről.
Természetes ezek után, hogy mindenki úgy gondolta: a PLER veszített egy pontot – s nem nyert...
A következő bajnokit is hazai pályám játssza a csapatunk. Az ellenfél az Eger lesz, április 29-én.