Valkusz tornagyőzelemmel tért vissza

Írta:  R.F. 2019.04.23.

A kerületi tenisztehetség, a 21 éves Valkusz Máté négy hónapnyi betegség és kényszerpihenő, valamint két hónapon át tartó alapozás után lépett ismét pályára.

A horvát tengerparton, Opatijában megrendezett 15 ezer dolláros salakos verseny volt az első, amelyik Valkusz Máténak már az idei viadalokra való felkészülését szolgálta, mégpedig sikerrel.

VAA 9081 copy

Máté szettveszteség nélkül, öt biztos győzelemmel, könnyed játékkal nyerte a tornát, s ezzel az ATP-rangsor 317. helyére lépett. A következő fontos versenye – amelyen már tökéletes felkészültséggel akar pályára lépni – a budapesti ATP Challenger lesz április végén, ahol a magyar szövetségnek köszönhetően wild carddal, azaz szabad kártyával indul majd.

Nézzük az Opatijában legyőzött ellenfeleket. Az első körben Nagy Pétert verte Máté, majd egy francia teniszező következett. Ezután egy belga sportolón lépett túl, majd a négy között egy szlovénon. A döntőben bosnyák ellenfelénél volt jobb két játszmában.

Valkusz Máté tavaly szeptember óta az első tornagyőzelmét ünnepelhette.