Vereség, amely után kalapot kell emelni

Írta:  2014.02.10.
Háromgólos (30-27) vereséget szenvedett szombaton este a PLER-Budapest a Lőrinci Sportcsarnokban a jobb erőkből álló Tatabányától.

Aki látta a találkozót, az úgy mehetett haza a mérkőzés után, hogy így ki lehet kapni... A zöld-feketék végig egyenrangú ellenfelei voltak a tabella negyedik helyén álló Tatabányának. Jelzi ezt, hogy a félidőre döntetlen állással (13-13) vonulhatott az öltözőbe Hutvágner István csapata, s olyan harminc perc után, amely jelzi, hogy a gárda egyetlen pillanatra sem adta fel a célját, s a következő idényben is a legjobbak között kíván szerepelni.
A második félidő hajrájáig is minden nyitott volt, ettől kezdve azonban a vendégek, ha nem is vették át a játék irányítását, a lőrincieknél jobban használták ki a helyzeteiket, így két perccel a vége előtt eldőlt: nem sikerül a bravúr, s a bányászok elviszik a két bajnoki pontot.
A vereségtől nem szabad összetörni, ellenkezőleg. A szombati játék győzelmet érhet a következő fordulóban, amikor idegenben a Mezőkövesd lesz a csapatunk ellenfele.
PLER-Budapest–Tatabánya 27-30 (13-13).