Valkusz: nagy ugrás, sikeres szezon

Írta:  2014.09.13.
Augusztus utolsó hetében Valkusz Máté, a kerület 16 éves teniszreménysége megnyerte a budapesti nemzetközi ITF 2-es kategóriás tornát.

Az első körben a 3. kiemelt cseh Krstevet, majd az ausztrál Raschiatorét búcsúztatta. Ezután az 5. kiemelt olasz Mosciatti következett, hogy aztán az elődöntőben a lengyel Matuszevski ellen is jobbnak bizonyuljon, 6:1 6:2 arányban. A döntőben sem fogyott el a lendület, mert az első kiemelt spanyolt is legyőzve nyerte meg a budapesti tornát.
Máté ezzel a bravúros győzelemmel (az ellenfele a 22. a világranglistán) a 232. helyről a 113-ra (!) ugrott a világ legjobb 18 éves teniszezőinek a ranglistáján.
S ezzel még nem volt vége a menetelésnek, mert előbb Varsóban, az Európai Tenisz Szövetség versenyén szerzett újabb tornagyőzelmet, majd az elmúlt héten Újvidéken végzett az 1. helyen.
Ezzel Máté már biztosan a legjobb 100 között lesz a világranglistán, feltehetően valahol a 80. és a 90. hely között. Nem kis dolog ez egy 16 évestől a „felnőtt” 18 évesek mezőnyében…