Valkusz Máté Eb-duplája

Írta:  2012.09.07.
A még csak 14 éves Valkusz Máté korosztályos Európa-bajnoknak vallhatja magát a plzeni kontinensbajnokság után.
A párosok versenyében Máté, oldalán Kotormán Ákossal, 22 évnyi szünet után nyert kontinensbajnokságot Magyarországnak, míg az egyéni versenyben a bronzéremnek örülhetett a fiatalember. Páros bravúr legutóbb a Kisgyörgy–Sávolt-kettősnek sikerült még 1990-ben.
A dobogós duplázás után elmondhatja a lőrinci fiatalember, hogy az Eb legeredményesebb teniszezője lett, hiszen a mezőnyből csak ő állhatott fel kétszer a dobogóra. Ez a két érem is hozzájárult ahhoz, hogy Valkusz jelenleg már a 4. helyen áll a korosztályos európai ranglistán, ami bravúros és ritka tett magyar versenyzőtől e sportágban.